09197004200 ☎️

اطلاعیه فروشگاه برق پارس : به علت نوسانات شدید قیمتی، لطفا محصولات ناموجود را به صورت تلفنی ثبت سفارش نمایید.

معرفی برندهای معروف و پرفروش کنتاکتور ۱۴۰۲

نوشته: معرفی برندهای معروف و پرفروش کنتاکتور ۱۴۰۲
معرفی برندهای معروف و پرفروش کنتاکتور 1402
معرفی برندهای معروف و پرفروش کنتاکتور 1402

معرفی برندهای معروف و پرفروش کنتاکتور

در مورد برندها و انواع کنتاکتورها و قیمت کنتاکتورها در بازار ایران و با در نظر گرفتن پارامترهای فنی، راندمان عملکرد و فرکانس آنها در بازار ایران، محبوب ترین کنتاکتور ها اشنایدر (ساخت فرانسه)، هیوندای (ساخت کره)، زیمنس (ساخت آلمان)، LS (ساخت کره)، کاوه (ساخت ایران) و پارس فنال (ساخت ایران) مطلب زیر را آماده نموده ایم.

۱-کنتاکتور اشنایدر

این شرکت در سال ۱۸۳۶ توسط جوزف یوگن اشنایدر و آدولف اشنایدر تأسیس شد و در سال ۱۹۸۱ گسترش یافت.

کنتاکتور اشنایدر یکی از مطمئن ترین و بهترین گزینه ها برای انتخاب و خرید کنتاکتور به حساب می آید که انواع کنتاکتورهای اشنایدر تولیدی به کاربرد و قابلیت های آن بستگی دارد. یکی از مشخصه های مهم برای تعیین انواع کنتاکتورهای اشنایدر طول عمر کنتاکتور می باشد. به طور کلی عمر کنتاکتور به تعداد دفعات خاموش و روشن شدن آن بستگی دارد و این کلید پس از این تعداد خاموش و روشن به دلیل فرسودگی قابل استفاده نخواهد بود. طول عمر کلیدهای مختلف متفاوت است، به عنوان مثال برای کلیدهای ضامن و کلیدهای ایمنی حدود ۱۰۳ برابر و برای کنتاکتورها حدود ۱۰۸ برابر است. این شماره برای حالتی است که از کنتاکت های فعلی سوئیچ عبور نمی کند.

سری D و E در بازار ایران به فروش می رسد. کیفیت و کارایی بالا، قیمت مناسب از جمله دلایل پیشی گرفتن اشنایدر از سایر رقبا هستند. کنتاکتور سری D اشنایدر که بیشترین استفاده را دارد از ۹ آمپر تا ۱۵۰ آمپر متغیر است و حالت تماس کمکی در این سری NC+1NO1 است اما کنتاکتور سری E اشنایدر که از ۶ آمپر تا ۱۶۰ آمپر متغیر است وضعیت را دارد. از کنتاکتور کمکی در این سری کنتاکتور اشنایدر NO1 است.

۲-کنتاکتور هیوندای

کنتاکتور هیوندای یکی از کنتاکتورهای باکیفیت است که به صورت استاندارد در شرکت هیوندای کره جنوبی تولید می شود و دارای طراحی ماژولار می باشد. از مهم ترین ویژگی های کنتاکتور هیوندای می توان به ساخت بسیار ایمن، طراحی بهینه و نصب آسان اشاره کرد. کنتاکتورهای هیوندای اغلب برای کنترل مرکزی تاسیسات روشنایی بزرگ مانند ساختمان‌های اداری یا ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شوند.

کنتاکتور هیوندای کاربرد بسیار خوبی در سیستم های کنترلی دارد، همچنین توانسته در صنایع سنگین کارایی بالایی از خود نشان دهد. برخی از کنتاکتورها قابلیت اتصال مستقیم به بی متال را دارند. بنابراین بررسی و تعویض کنتاکتور آسان است، وزن کمی دارد و در اندازه های فشرده موجود است. کنتاکتورهای هیوندای به ۴ دسته تقسیم می شوند:

 • کنتاکتور خازنی
 • کنتاکتور AC
 • کنتاکتور DC
 • کنتاکتور فرمان

کنتاکتورهای هیوندای به دلیل طراحی ماژولار به راحتی نصب و تعمیر می شوند. کنتاکتورهای AC هیوندای در ۲ نوع تولید می شوند که عبارتند از: نوع کوچک (سایز فریم کوچک) از ۹ تا ۵۰ آمپر و نوع بزرگ (سایز فریم بزرگ) از ۶۵ تا ۸۰ آمپر.

۳-کنتاکتور زیمنس

وقتی نام زیمنس را می شنوند، در ذهن همه کیفیت، تضمین کار دقیق و عمر طولانی را تداعی می شود. کنتاکتورهای این شرکت از بهترین و گران ترین کنتاکتورهای موجود در بازار هستند.

کنتاکتورهای زیمنس با قابل اعتمادترین عملکرد و بالاترین کیفیت ممکن در سراسر جهان در طیف گسترده ای از صنایع استفاده می شود. کنتاکتور زیمنس برای استفاده در تمام شرایط آب و هوایی مناسب است. یکی از بزرگترین مزیت های این محصول سازگاری کدهای آن با کدهای نرم افزار کوروش است.

کنتاکتورهای زیمنس بر اساس استاندارد EN 50274 برای تماس دستی ایمن هستند همانطور که می دانیم برنامه Cyrus یک برنامه ماژولار، کامل و کاربردی است که از ابتدایی ترین قسمت های برد تا جزئی ترین قسمت ها قابل طراحی است. فقط تجهیزات زیمنس قابل مدل سازی و استفاده در این برنامه هستند.

یکی از مزایای کنتاکتور زیمنس انعطاف پذیری بالای آن است، تمامی لوازم جانبی کنتاکتور برای تمامی مدل ها قابل استفاده است.همچنین کلیه لوازم جانبی کنتاکتورهای ۳ قطبی برای کنتاکتورهای ۴ قطبی قابل استفاده است. در برنامه کوروش کنتاکتور ۳ قطبی می تواند معادل کنتاکتور ۴ قطبی باشد.

از جمله کاربردهای کنتاکتور زیمنس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جایگزینی بارهای مقاومتی
 • سیستم های عایق بدون ارت یا با رسانایی خنثی بسیار ضعیف
 • انتقال سیستم زمانی که از یک منبع برق جایگزین استفاده می شود.
 • برای مواردی که کنتاکتور فقط به عنوان حامل جریان استفاده می شود و به ندرت قطع و وصل می شود، می توان از آن استفاده کرد، مثلاً در مواردی که بارهای القایی در مدار وجود دارد، نیازی به قطع و وصل و یا کلید زدن مکرر نیست.
 • اتصال و قطع بارهای ترکیبی در سیستم های توزیع (مانند برق بخاری، لامپ، موتور، برق یا برق کامپیوتر خانگی) با ضریب توان بالاتر از ۰.۸ (مطابق با استاندارد IEC 60947-4-1)

۴-کنتاکتور LS

کنتاکتورهای سری متاسول برند LS ساخت کشور کره می باشد.این کنتاکتورها از ۶ تا ۸۰۰ آمپر ساخته می شوند. کنتاکتورهای سری متاسول از ۶ آمپر تا ۸۰۰ آمپر تولید می شوند. کنتاکتورها معمولا برای بارهای مختلف ساخته می شوند، سری متاسل از نوع AC3 هستند. کنتاکتورهای AC3 برای بارها مناسب هستند (برای راه اندازی موتور القایی روتور قفس – جریان نامی در هنگام شکست از تیغه های کنتاکتور عبور می کند – تحمل جریان راه اندازی ۵ تا ۷ برابر جریان نامی).

کنتاکتورها در دو سری سیم پیچ AC و سیم پیچ DC تولید می شوند. کنتاکتورهای متاسل LS در برخی مدل ها یک کنتاکت باز و یک کنتاکت بسته و در برخی دیگر دو کنتاکت باز و دو کنتاکت بسته دارند.

از مشخصات فنی کنتاکتور LS می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جریان مجاز: ۶ تا ۸۰۰ آمپر با ۹ سایز فریم
 • تا ۴۰۰ کیلو وات در ۴۴۰ ولت در رده AC-3
 • Uimp = 8kV، Ui = 1000V (بیش از ۴۰AF)
 • ترکیب با استارت دستی
 • لوازم جانبی مختلف

از مزایای کنتاکتورهای برند LS می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عملکرد بالا
 • قابلیت اطمینان در سیستم: هماهنگی نوع دوم
 • سیستم کامل با حاشیه
 • بدون ایجاد قوس از طریق ساختار مهر و موم شده
 • راحتی برای کاربر
 • اتصال ریلی DIN با یک لمس
 • سیم پیچی آسان با آداپتور، کیت سیم برگشتی

۵-کنتاکتور کاوه

کنتاکتور الکتریکی کاوه یک دستگاه ساخت و ساز برقی (کلیدهای الکترومغناطیسی) است که برای کلید زدن مدار برق/کنترل استفاده می شود و مهمترین جزء مدارهای فرمان الکتریکی است.عملکرد کنتاکتور مانند رله است با این تفاوت که کنتاکتور برای جریان های بالا استفاده می شود. کنتاکتور توسط مداری به نام مدار فرمان کنترل می شود که سطح توان بسیار کمتری نسبت به مداری که قرار است سوئیچ شود (مدار تغذیه) است.

کنتاکتورهای الکتروکاو برای کنترل بارهای مقاومتی و خود بار از جمله موتورهای الکتریکی، مدارهای روشنایی، بخاری های الکتریکی و سایر تجهیزات الکتریکی و برای راه اندازی و کنترل بیشتر ماشین ها استفاده می شوند. کنتاکتورهای محفظه الکتریکی ۶ تا ۴۰۰ آمپر با رده کاری AC3 و تا ۵۰۰ آمپر با رده کاری AC1 و AC5b بر اساس آخرین الزامات استاندارد بین المللی IEC60947-4-1 و استاندارد ملی ایران به شماره ISIRI4835-4 ساخته و عرضه می شوند. کنتاکتورهای این برند در دو نوع F و D تولید می شوند.

۶-کنتاکتور پارس فنال

محصولات با لیسانس فانال آلمان و با تکنولوژی و کیفیت فانال آلمان مطابق با استاندارد IEC 60947 در ایران تولید می شوند.شرکت پارس فانال یکی از شرکت های داخلی در زمینه تولید تجهیزات برقی و برق صنعتی می باشد. که توانسته است با ارائه محصولاتی با کیفیت قابل قبول اعتماد مشتریان را جلب کند. کنتاکتورهای پارس فانال کیفیت و کارایی مناسبی دارند و در مقایسه با کنتاکتورهای خارجی از قیمت مناسبی برخوردارند. کنتاکتورهای این برند با انواع مدل و مشخصات فنی در جدول ارائه شده است. کنتاکتورهای این شرکت از ۶ تا ۴۰۰ آمپر (رده AC3) و تا ۵۰۰ آمپر (رده AC1 و AC5B) تولید می شوند.

خرید اینترنتی بهترین و مرغوب ترین کنتاکتورها

0 0 votes
Article Rating
دنبال کنید
اطلاع دهید
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
لطفا نظر یا سوالات خود را اینجا بنویسیدx