💰هر 100 هزار تومان خرید = 3000 تومان شارژ کیف پول

🛵مشاهده شرایط ارسال و زمان تحویل

0917-555-8500 ☎️

راهنمای خرید لامپ رشد گیاه و نحوه استفاده از آن

نوشته: راهنمای خرید لامپ رشد گیاه و نحوه استفاده از آن
راهنمای خرید لامپ رشد گیاه و نحوه استفاده از آن
راهنمای خرید لامپ رشد گیاه و نحوه استفاده از آن

لامپ رشد گیاه چیست؟

فرایند فتوسنتز در گیاهانی که تحت لامپ رشد گیاه و یا چراغ رشد گیاه  (Plant Light یا Grow Light) پرورش یافته اند بر گرفته یا تقلید از نور خورشید است. از نظر زراعی و فناوری های جدید نور پردازی مانند ال ای دی توانایی پوشش فلونس و طول موج های گیاهان را دارند.

انواع لامپ رشد گیاه میتوان به :

 • لامپ های فلورسنس
 • لامپ های رشته ای
 • لامپ های بخار سدیم (تخلیه گازی)
 • لامپ های متال هالیدی (تخلیه گازی)
 • ال ای دی رشد گیاه
 • لامپ های هالوژنی

اشاره کرد.

لامپ های فلورسنت

لامپ های فلورسنت نوعی از چراغ های رشد گیاهی هستند که در اشکال مختلفی وجود دارند. این لامپ‌ها طیف کاملی از نور را برای گیاهان تولید می‌کنند، اما در مقایسه با لامپ‌های LED انرژی زیادی دارند و می‌توانند خروجی حرارت مضری داشته باشند.

لامپ های رشته ای

چراغ‌های رشته‌ای نوع دیگری از چراغ‌های رشد گیاهی هستند که طیف نور قرمز را تولید می‌کنند و بهتر است در ترکیب با چراغ‌های فلورسنت که بر تولید نور آبی تمرکز دارند، استفاده شود. قیمت چنین لامپ ها پایین است. اما قرار دادن آنها در کنار گیاهان باعث سوختن گل ها و گیاهان می شود. به همین دلیل باید آنها را در فاصله 60 متری از گیاهان قرار دهید.

لامپ های بخار سدیم (تخلیه گازی)

چراغ تعطیلات فلزی نوعی چراغ رشد گیاهی است که قیمت آن کمی بالاست. این لامپ با تولید نور آبی باعث افزایش رشد گیاه می شود. لامپ های بخار سدیم باید با طیف نور قرمز برای کمک به رشد گل ها استفاده شوند.

لامپ های متال هالیدی (تخلیه گازی)

چراغ های تعطیلات فلزی نوعی از چراغ های گیاهی هستند که همراه با چراغ های تعطیلات فلزی تخلیه سدیم استفاده می شوند و به رشد و شکوفه دادن گیاهان کمک می کنند.این لامپ ها باید قبل از لامپ های بخار سدیم استفاده شوند.

لامپ های هالوژن

لامپ رشد گیاه SMD دارای طیف نور و طول موج کامل برای رشد گیاه است. یکی از معایب این لامپ ها این است که گرمای زیادی تولید می کنند و باعث اتلاف انرژی می شوند.

تاریخچه لامپ های رشد گیاهان

ایده ایجاد یک لامپ رشد گیاه و استفاده از آن برای رشد گیاهان در سال 1868 توسط گیاه شناس روسی به نام آندری فامینتسین مطرح شد و پس از آن اتفاق افتاد و از آن زمان این لامپ ها مورد استفاده قرار گرفتند و تغییرات زیادی را متحمل شدند.
چراغ های رشد گیاهان بسته به دوره رشد رویشی یا گیاهان گلدار که برای آن در نظر گرفته شده اند، طول موج های مختلفی تولید می کنند. اما به طور کلی می توان از برخی لامپ های رشد گیاه در تمامی مراحل رشد گیاه استفاده کرد که به آنها لامپ طیفی می گویند. لامپ های طیف تقریباً تمام نور مورد نیاز گیاهان را فراهم می کنند.

LED رشد گیاه

LED مخفف Light Emitted Diode ال ای دی رشد گیاه یکی از پرکاربردترین و مناسب ترین پنل ها برای رشد گیاه می باشد که به صورت طیف کامل و یا به صورت لامپ رشد و لامپ گلدار تولید می شود و بسیار پرکاربرد می باشد.
این لامپ ها نسبت به سایر لامپ های رشد گیاهان مانند لامپ های تخلیه گاز، لامپ های متال هالید و سدیم گرمای بسیار کمتری تولید می کنند. مصرف انرژی این لامپ ها بسیار بالاست.

SMD لامپ رشد گیاه

واژه SMD مخفف Surface Mounted Device است که به معنای فناوری نصب شده روی سطح است. این نوع چراغ های رشد گیاهی انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند و قطعات بدون ایجاد سوراخ بر روی تخته لحیم کاری قرار می گیرند.
با توجه به اینکه این لامپ ها انعطاف پذیری بالایی دارند در مدل های مختلفی تولید می شوند و این فناوری جدید باعث شده لامپ هایی با عملکرد رنگ بهتر و وضوح بسیار بالا تولید شوند.

چرا باید از لامپ رشد گیاهان استفاده کرد؟

لامپ رشد گیاه همان کارایی نور خورشید را برای گیاهان دارد با این تفاوت که نور خورشید ضرری ندارد! در واقع، تنها مزیتی که نور خورشید نسبت به چراغ های رشد دارد رایگان بودن آن است. به همین دلیل است که گلخانه داران و افرادی که به طور حرفه ای از گیاهان نگهداری می کنند، چراغ رشد گیاه را خریداری می کنند. مزایای استفاده از چراغ رشد گیاه به حدی است که می توان آن را جایگزین کاملی برای نور خورشید دانست. با ما همراه باشید تا با این مزایا آشنا شوید.

دسترسی
آیا می توانید زمان خورشید را اندازه گیری کنید؟ حتی بیان این جمله با منطق همخوانی ندارد. زیرا نور خورشید در ساعت معینی از روز طلوع می کند و در ساعت معینی غروب می کند. حتی ممکن است چندین روز و هفته متوالی با هوای ابری مواجه شوید. بنابراین، برای روشن کردن گیاهان چه باید کرد؟ چگونه این نیاز توسط گیاهان تامین می شود؟ یکی از مهمترین مزایای استفاده از نور رشد گیاه این است که نگران آب و هوا و قرار گرفتن در فصول مختلف سال نخواهید بود. نور چراغ همیشه در دسترس است و می توانید طبق برنامه با نور به گیاه آبیاری کنید.منبع نور ثابت
اگر می خواهید گیاهان را هر روز در تراس طبق برنامه بچینید و سپس آنها را به مکان دیگری تغییر دهید، این حرکت نه تنها برای گیاه مضر است. همچنین شما را خسته خواهد کرد. یکی از مزایای استفاده از نور رشد، پایداری منبع نور است. شما واقعاً نیازی به جابجایی گلدان ندارید.

عدم تولید گرما
چراغ های رشد گیاهان کمترین میزان تولید گرما را دارند. اگر دمای اتاق رشد گیاه از حد معینی بیشتر شود، امکان سوختن و از بین رفتن گیاهان وجود خواهد داشت. یکی از مزایای استفاده از لامپ رشد گیاه این است که گرما تولید نمی کند و در نتیجه دمای گلخانه در حد متوسط ​​باقی می ماند.

عمر مفید بالا
عمر مفید چراغ های رشد گیاه بسیار طولانی است، اما به شرطی که انواع با کیفیت را دریافت کنید. عمر مفید آنها به طور متوسط ​​بین 50 تا 100 هزار ساعت است. بنابراین، خرید چراغ رشد با کیفیت باعث صرفه جویی در هزینه شما نیز می شود.

ایجاد محیطی همیشه سبز
با خرید چراغ رشد می توانید فضای سبز را به خانه خود بیاورید. گاهی اوقات گذراندن مدت طولانی در اتاق های بدون پنجره می تواند کسل کننده و خسته کننده شود.این مشکل در دراز مدت می تواند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارد. اما اگر مجبور باشید ساعت های زیادی را در دفتر بگذرانید چه کاری می توان انجام داد. برای داشتن عملکرد مطلوب، استفاده از گلدان های گیاهی در اتاق مطالعه می تواند ایده جذاب و موثری باشد.
اما اگر نور کافی در اتاق برای رشد آنها وجود نداشته باشد، به جای منظره ای تازه، با گل های پژمرده و بی روحی روبرو می شوید که روحیه شما را خسته کننده تر از قبل می کند. چراغ نباتات همان تجهیزاتی است که به شما این امکان را می دهد که حتی در یک اتاق کوچک و تاریک هم سبزی و طراوت را جلوی چشمان خود داشته باشید و با روحیه ای شاد به کار و فعالیت بپردازید. خرید یک گیاه سبک رشد هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت، اما زندگی و کار در یک محیط بی روح می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

راهنمای خرید لامپ رشد گیاه

خرید لامپ رشد گیاه یکی از چالش برانگیزترین کارهایی است که ممکن است برای بسیاری از افراد سخت باشد. برای خرید این لامپ ابتدا باید نوع گیاهان خود را مشخص کنید. همچنین باید به این سوال پاسخ دهید که آیا لامپ را برای کل دوره رشد گیاه می خواهید یا می خواهید در دوره خاصی از رشد گیاه از این لامپ استفاده کنید. همچنین توصیه می شود در هنگام خرید به مارک لامپ توجه کنید و از فروشنده گارانتی بگیرید.

خرید عمده لامپ رشد گیاهان

جهت خرید عمده لامپ رشد گیاهان میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. شرکت ما به صورت عمده لامپ رشد گیاه را در اختیار شما قرار میدهد و در این خصوص شما را راهنمایی خواهد کرد.

خرید لامپ رشد گیاه در شیراز : ما به عنوان عرضه کننده انواع لامپ های رشد گیاه در شیراز در خدمت شما هستیم. جهت راهنمایی میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول درباره خرید لامپ رشد گیاه

آیا چراغ رشد گیاهان برای انسان مضر است؟

خیر، استفاده از این نوع لامپ ها به سلامت انسان آسیبی نمی رساند و تنها به رشد گل و گیاه کمک می کند.

لامپ رشد گیاه چند ساعت باید روشن باشد؟

بهتر است چراغ رشد گیاه در دوره رشد گیاه حدود 16 تا 18 ساعت و در دوره گلدهی و باردهی 12 ساعت روشن بماند. البته 6-8 ساعت نوردهی برای گیاهان سرپوشیده کافی است.

لامپ رشد گیاه باید چند ساعت روشن بماند؟

طول عمر مفید این لامپ 50 هزار ساعت است که می تواند به صورت یک سره روشن بماند. اما با توجه به این موضوع که گیاهان در تمامی طول روز به نور نیاز ندارند، بهتر است در ساعاتی از روز این لامپ را خاموش کنید.

نحوه استفاده از لامپ رشد گیاه چگونه است؟

فاصله لامپ با گیاه با توجه به شرایط گیاه مشخص می شود. به طور کلی، بهتر است لامپ در نزدیکی گیاه باشد و در شرایطی قرار گیرد که از بالا به گیاه بتابد.

تفاوت لامپ رشد گیاه با لامپ معمولی در چیست؟

لامپ های معمولی تنها طیف نوری خاصی را تولید می کنند که بتوانند محیط را روشن نگه دارند. اما لامپ های رشد گیاه طیف نوری مشابه به نور خورشید را بازنمایی می کنند و همین امر باعث می شود گیاه رشد بهتری را تجربه کند و محیط طبیعت برای آن تداعی گردد.

چرا لامپ رشد گیاه نور بنفش منتشر می کند؟

مطالعات صورت گرفته نشان می دهند طیف های نور قرمز و آبی دو طیفی هستند که بیشترین سود را برای رشد گیاهان دارند. رنگ بنفش ترکیبی از دو نور قرمز و آبی است و این دو طیف نوری بخش اصلی از طیف نور سفید هستند. نور آبی باعث تولید کلروفیل در گیاهان می شود و جذب مواد مغذی را تحت تاثیر قرار می دهد. نور قرمز باعث تحریک جوانه زنی و بهبود روند فتو سنتز می شود. با توجه به این موضوع گاهی صاحبان گلخانه از طیف نوری بنفش استفاده می کنند.

0
  0
  سبد خرید
  سبد شما خالی است.بازگشت به فروشگاه